Képesség felmérés - Szociális nehézségek

A gyermek társas kapcsolatokban való ügyességét, azt, hogy milyen könnyen teremt és őriz meg kapcsolatokat, sok tekintetben meghatározza a szülő-gyermek viszony, a kötődés szorossága és minősége, illetve a szülők társas kapcsolatai, a család önértékelése, nem utolsó sorban pedig a testvérek hatása. A társas készségekben az olykor önkéntelen, máskor nagyon is tudatos önálló fejlődés rendkívül fontos.

Ha bármilyen oknál fogva a társas készségek, és képességek elmaradnak a tipikusan elvárttól, a gyermek nehezebben találja az összhangot a környezetével, gyakran figyelmetlennek tűnik, mintha nem reagálna arra, ha kérnek, vagy kérdeznek tőle valamit. Nem csatlakozik a többiek játékához, nem vesz részt a közös tevékenységekben sem, és magányossá válik. Így a szabályok vagy normák kialakítása is problémát okozhat nála.

Az együttműködés és a kapcsolatteremtés módjait érdemes tudatosan felépíteni, ebben hasznos szakember segítségét kérni.

Service details
  • Age group5-14 éves
  • Appointments8:00-20:00
  • Number of kids1
  • Period50/120 perc

Mi történik a felmérésen?

  • Első alkalom: szülőkonzultáció (50 perc)
  • Második és harmadik alkalom: Gyakorlatok a gyermekkel (120 perc / alk.)
  • Utolsó alkalom: Szülőkonzultáció (50 perc)

Mivel érdemes készülni?

  • Hétköznapi ruházat
  • Innivaló a gyermeknek

What parents say

“Meggyőző és profi munka volt, megnyugtatott, hogy meghallgattak és minden kérdésemet át tudtuk beszélni, nagyon köszönöm!
Flóri anyukája
Single parent

Subscribe to our newsletter

Do you have any questions or would like to contact us?
Call or write us.

+36 30 177 4242

Monday - Friday:
08:00 – 20:00

Saturday:
10:00 – 16:00

© 2021 – KidLife. All rights reserved.

2024.05.21, kedd, 19:30 - KidNight előadás

Záborszki Zsófi

A nyugodt anya mítosza – Megfeleléstől a valódi felszabadulásig

Záborszky Zsófia, pszichológus, tréner, Anyabalansz mentor, az Anyatükör alapítója.
Az anyaság 0-24 órás készenlét, imádom-meló, de néha túl sok, fárasztó és elvisz a határainkig, garantált kontrollvesztés, viszont így garantált lehetőség is a mélymerülésre és az érzelmi gyógyulásra.
Miután megszülettek a gyerekeim, elkezdtem konkrét eszközöket keresni, ami segíthet, ami kizökkent, ami a lehetetlen helyzetekben is feltölt, megtart, horgonyt ad. Mindehhez saját eszköztárat hoztam létre: pszichológus, tréner, család- és relaxációs terapeuta-jelölt szakmai tapasztalataim és tanulmányaim ötvöztem azzal, ami nekem személyesen tényleg bevált és működött. Küldetésemmé vált anyatársaim kísérése a szülői kiégés megelőzésében és tüneteinek kezelésében, a kisgyerekes időszak érzelmileg biztonságos időszakká formálása.
Tarts velem május 21-én, megosztom a tapasztalataim és az eszközeim!