• Szakterület: Pszichológia, gyermekpszichológia, család- és párterápia, irodalomterápia
  • Végzettség: Tanácsadó szakpszichológus, családi és párkapcsolati tanácsadás specializáció, pár- és családterapeuta, irodalomterapeuta
  • Tapasztalat: 17 év
  • Email: hello@kidlife.hu
  • Telefon: +36 30 177 4242
  • Facebook: #kidlifestudio

Gyermekkorom óta pszichológusi pályára készültem, és céljaim között szerepelt, hogy gyermekeket, családokat tudjak segíteni egy jobb, boldogabb életforma közös kialakításában és megvalósításában. Akkor még nem tudtam, hogy ennek érdekében milyen irányban szükséges elindulnom, képződnöm, de a családok megsegítésének vágya nagyon elevenen élt bennem. A későbbiekben megtaláltam az ehhez szükséges irányt; a pszichológusi, majd a családterapeutai hivatás identitásom szerves részévé vált.

Szakmai tapasztalataim az elmúlt évek folyamán lehetővé tették, hogy sok, különféle korcsoportba tartozó személlyel (gyerekekkel és felnőttekkel) és családjukkal-, illetve sokféle problémahelyzettel találkozzam és dolgozzam. Gyakran fordulnak hozzám különböző magatartásszabályozási-, érzelmi - hangulati problémákkal, vagy tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek szülei, akik családi életükben a gyermek nevelése, megsegítése kapcsán tapasztalnak valamilyen elakadást; tanácsot, iránymutatást szeretnének. Sok esetben különböző életciklus váltásokkor történik ilyen elakadás, és a családtagok elbizonytalanodnak, mert úgy érzik, az addig bevált megoldási módok hirtelen elégtelennek bizonyulnak a problémák rendezéséhez. Segítő hivatásom gyakorlása folyamán a klienseimmel történő közös gondolkodásra, együttműködésre helyezek hangsúlyt; a pszichológiai tanácsadási és családterápiás folyamatban rendszerszemléletben, a családi kapcsolatokra fókuszálva közelítjük meg a problémás kérdéseket, térképezzük fel a családban rejlő erőforrásokat, és gondolkozunk a lehetséges megoldásokon. A folyamat kezdetén a családtagokkal meghatározunk egy közös célt, és annak irányában haladva, a konzultációs megközelítésen túl különböző kreatív módszerekkel, technikákkal is dolgozunk annak érdekében, hogy a problémák mélyben rejlő gyökerei, sokszor tudattalan mozgatórugói felszínre kerüljenek, és elérhetővé váljanak a hatékonyabb megküzdési stratégiák, lehetőségek.

Bemutatkozás

Pszichológusi diplomámat 2006-ban szereztem a Károli Gáspár Református Egyetemen. Pályám során lehetőségem adódott többféle területen tapasztalatot szerezni, sokféle élethelyzettel, problémakörrel találkoztam. Kezdetben szociális területen, majd az oktatás – nevelés különböző szféráiban, Pedagógiai Szakszolgálatnál („Nevelési Tanácsadóban”) és intézménypszichológusként dolgoztam. Jelenleg egy Pedagógiai Szakszolgálat Szakértői Bizottságában dolgozom, különböző életkorú gyermekek, serdülők és felnőtt személyek diagnosztikai vizsgálatát végezve. Emellett alapítványi keretek között egy olyan családterápiás szolgáltatásában is tevékenykedem, amely különböző sérültséggel, fogyatékossággal élő személyek és családjaik megsegítésével foglalkozik.

Pszichológusi pályafutásom során számos esetben tapasztaltam, hogy a specifikus élethelyzetekben megélt nehézségek, veszteségek- és a kapcsolódó érzések feldolgozását rendszerszinten, a család egészére fókuszálva szükséges segítenem. A hozzám forduló családok minél szélesebb körű támogatása- és az ahhoz szükséges ismeretek, szakmai tudás elmélyítése érdekében többféle szakmai továbbképzésen vettem részt. 2014-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógia és Pszichológia Karán tanácsadó szakpszichológus szakon, családi és párkapcsolati tanácsadás specializáció szakirányon végeztem, majd a későbbiekben ugyanitt általános és családügyi mediátor szakképzettséget szereztem. Családterapeuta végzettségemet 2021-ben szereztem meg, a Magyar Családterápiás Egyesület képzési rendszerében. 2021-ben a Pécsi Tudományegyetem irodalomterapeuta (biblioterapeuta) szakirányú továbbképzési szakán folytattam tanulmányaimat, ahol 2023-ban diplomáztam.

A pszichológiai tanácsadási folyamatban, valamint a családterápiában a kreatív, művészetterápiás gyakorlatok – így az irodalomterápiás módszerek is – a verbális terápiák kiegészítő elemeiként segíthetik a problémák új megközelítését, az erőforrások mobilizálását. Nagyon fontos tapasztalat számomra, hogy a terápiás kapcsolatban és folyamatban a különböző terápiás módszerek egymást kiegészítve is milyen eredményességgel tudják segíteni klienseimet a fejlődés útján. A hozzám forduló családoktól én magam is nagyon sok mindent kapok és tanulok; szakmai és személyes fejlődésemhez is nagymértékben hozzájárul a klienseimmel megélt kapcsolat, a közös munkafolyamat és a kitűzött célok irányában történő együtt – haladás.

Képzések és képesítések

  • „Hold Me Tight”- Csoportvezetői képzés (Érzelem Fókuszú Terápia Alapítvány, 2022)
  • Katathym Imaginatív Pszichoterápia alapképzés (Magyar Komplex Pszichoterápiás Egyesület, 2022)
  • Sématerápia - Komplex esetek Modul 1. (ISST - International Society of Schema Therapy; Sématerápia és Tréning Központ, 2021)
  • Érzelmekre Fókuszáló Terápia alapképzés (Érzelem Fókuszú Terápia Alapítvány, Budapest, 2021)
  • Megfigyelés és állapotmegismerés kora gyermekkorban - Felkészítés a fejlődési zavarok korai azonosítására (Családbarát Ország Nonprofit Kft., Budapest - 2019)
  • Négy üléses konzultáció serdülőknek képzés (Kökény Művek Formáció, Budapest, 2019)
  • Sérült gyermeket nevelő szülők veszteségei - csoportvezető képzés (Napfogyatkozás Egyesület, Budapest, 2018)
  • Pszichodráma - Önismereti sajátélmény (Magyar Pszichodráma Egyesület, Budapest,2015-2016)
  • Az ADHD kezelésének módszertana- pszichológiai továbbképzés (Fimota Központ, 2016)
  • A hiperaktivitás-figyelemzavar viselkedésterápiája (Vadaskert Alapítvány, Budapest,2011)
  • Művészetterápiás önismereti csoport vezetése (Vadaskert Alapítvány, Budapest,2009)
  • Gyermekkori depresszió és szorongás kognitív - viselkedés terápiája (Vadaskert Alapítvány, Budapest, 2006)
  • Szorongás kezelése kognitív viselkedésterápiával csoportban (Vadaskert Alapítvány, Budapest, 2006)
  • Tranzakcióanalízis 101; 202/A, 202/B, 202/C és haladó elméleti képzés (Magyar Tranzakcióanalitikus Egyesület, Budapest, 2005 - 2008.)

Tanulmányok

  • 2021 - 2023: PTE, Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, Pécs: Biblioterápia (irodalomterápia) szakirányú továbbképzési szak
  • 2014 - 2021: Magyar Családterápiás Egyesület, Budapest: Családterapeuta módszerspecifikus képzés
  • 2017 - 2018: ELTE, Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Budapest: Általános és családügyi mediáció szakirányú továbbképzési szak
  • 2009 - 2011: ELTE, Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Budapest: Tanácsadó szakpszichológus képzés: Családi - és Párkapcsolati tanácsadás specializáció
  • 2001-2006: Károli Gáspár Református Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Pszichológia szak, Budapest: Pszichológus képzés - Interperszonális szakirány